27.07.2009 08:20

Moje svatba - příprava

Dohodli jsme se s partnerem na tom, že se vezmeme někdy začátkem března, prakticky okamžitě jsme šli na matriku domluvit termín na 1.7.2009, bohužel tento termín neoddávali a tak jsme vzali den poté, tedy 2.7.

Společně jsme se dohodli, že svatba bude pouze se svědky a o svatbě řekneme všem až po ní. Kdo to zažil, ví jak je úmorné mlčet před celou rodinou takovou dobu. Jenže člověk míní, život mění. Nakonec 3 týdny před svatbou jsme již vše řekli a strhla se ohromná lavina, které jsme se chtěli vyhnout. Členové našich rodin se rozdělili na dva základní tábory. Jedni svatbu pouze se svědky schvalovali, jiní naopak. Takže vzešel náhradní plán, že svatba bude takříkajíc klasická, ale s tím rozdílem, že se po obřadu přesuneme přímo na zahradní párty. Tento náhradní plán však také neuspěl a o týden později se měnil.

Protože náš první záměr, kterého jsme se drželi až do začátku června, byl svatba pouze se svědky, nic kolem svatby, kromě dokladů na matriku jsme neřešili a to ani prstýnky. Říkali jsme si, že si koupíme nějaké z platiny a po svatbě si necháme vyrobit zlaté. Tak to bylo až do osudného června, tři týdny před svatbou změna a tak jsme najednou řešili vše. První věc, kterou jsme zařídili, byli právě prstýnky a moc jsme litovali, že jsme je nenechali udělat dřív. Kdyby ano, jednak bychom netrnuli hrůzou zda budou skutečně včas a také bychom významně ušetřili, neboť za včasné objednání bychom dostali zajímavou slevu.

Tím jako by byla svatba vyřízená, další týden jsme se k ničemu kloudnému nedostali a tak jsem v půli června začala na rychlo vyrábět svatební oznámení. Naštěstí stačili dva dny a byla hotová a taková jaké jsem chtěla. V době kdy jsem vyráběla oznámení jsem také hledala kde seženu šaty. Už jsem si myslela, že žádné mít nebudu, neboť jsem na šaty měla omezený rozpočet a prakticky téměř všechny velikosti byly mimo můj rozměr. Když už jsem to vzdávala, narazila jsem na salón Valery, po prostudování jejich webu jsem si vybrala šaty a ještě několik doplňků pro sebe a na výzdobu. Jediné co mě strašilo bylo, že termín ušití avizovaný na stránkách byl delší než jsem potřebovala. Tak jsem do poznámky napsala, že je potřebuji nejpozději do 30.6. mít doma a aby mi dali vědět jestli to stihnou. Paní Heidenreichová ze salónu mi poté volala s tím, že určitě, domluvili jsme si ještě nějaké podrobnosti ohledně rozměrů atd. a zbývaly dva týdny do svatby.

Proběhla další změna a to, že budeme mít po obřadu oběd v restauraci, tam byl výběr jednoduchý, neboť jedni naši hosté restauraci provozují. Takže s omluvou, že bychom rádi svatbu u nich, jsme se domluvili. Podrobnosti jsme domlouvali průběžně ještě další týden. V této době jsem prakticky náhodou zabrousila do květinářství, poněkud vzdálenějším a tak jsem je viděla, nádherné královské lilie v růžové barvě. Takže po krátkém váhání jsem objednala kytici pro sebě, květinu do klopy pro ženicha, květiny pro maminky i pro svědkyni. Také jsem si zašla koupit boty, nemohla jsem si vybrat mezi dvěma páry, tak jsem si vzala oboje.

Do svatby zbývali necelé dva týdny a šlo do finiše, po obědě byla v plánu ta zahradní párty, takže jsme ve dvou dnech nakoupili vše potřebné, maso, ovoce, zeleninu, pití a jiné drobnosti. Domluvilo se upečení dortů, koláčků atd., dj na zahradu. Profesionálního  fotografa jsme neřešili, neboť se nám nabídl kamarád.

Do svatby zbýval týden a řešilo se jak udělat prostor na zahradě, zejména zastřešení, nakonec jsme koupili plachty s tím, že je nějak a na něco natáhneme, však si chlapy poradí. Mě najednou došlo, že už to fakt bude za týden:D. Do té doby bylo stále času dost.

Tři dny před svatbou jsme vyzvedli prstýnky, skutečně nádherné a podle předlohy. PPLkou mi došly šaty a ostatní drobnosti, také všechno bez chyby. Byla jsem spokojená, všechno vychází.

Den před svatbou jsem se dozvěděla, že dj nebude, v zápětí, že nebudou ani dorty a koláčky a také to, že nebude ani fotograf kamarád, protože u něj má být oběd a lidé, kteří mu slíbili pomoc, aby on mohl jít na obřad atd. odřekli. Nevěděla jsem jestli se mám smát nebo brečet, dj a sladké bylo zhatěno dvěmi "dobrými" dámami z rodiny, které do dnes podezírám, že to byl záměr. Fotograf za to nemohl.

S těmito zprávami jsem odpoledne ve tři hodiny (22 hodin před svatbou) jela pro moji maminku, která se málem zhroutila, nicméně po cestě k nám jsme v jedné pekárně zkusili štěstí a vyšlo to, zítra ráno tu koláčky budete mít. S dorty a minidezerty to bylo horší, nicméně zachránilo nás Makro, koupili jsme tam jak krásné dorty za krásné ceny, tak i moc pěkné minidezerty. Jediné o čem jsem smutně přemýšlela bylo, že nebudu mít ten svatební. Když jsme dorazili domů, přeci jen už spokojené, že přes to vše jsme si poradili. Chlapská část rodiny, tedy ženich a jeho zítřejší řidič vymýšleli jak tedy postaví ten "altán", vypadalo to chvílemi docela beznadějně, až do okamžiku než byl vymyslen dokonalý plán, přineslo se staré lešení, důmyslně smontovalo, ukotvilo, pokrylo se koupenými plachtami a altán byl na světě. Půlku stolů jsme si vypůjčili v rodině a zbytek se prostě posbíralo co bylo, důležitá byla pouze výška, na to celé se položili dvě OSB desky a i svatební stůl byl hotov. Okolo se dali plastové zahradní židle a bylo pro dnešek pro chlapy hotovo.

My s maminkou šli nařezat buxus, připravili věnečky a vývazky. Připravili jsme na jedno místo ubrusy, skleničky - zapůjčené v "naší" restauraci. Naložili maso na gril, připravili maso na řízečky, poklidili poslední nedostatky, šložili krabice na výslužky a šlo se do hajan. Tedy až na mě. Já ještě kontrolovala co vše je hotové a pak už bylo ráno a náš den D.

—————

Zpět


Novinky

27.07.2009 10:47

Den D - jak to bylo

Nastal den D. Něco jsme posnídali a pak jsme já, manžel a moje maminka v půl osmé vyrazili ke kadeřnici, týden předem objednané bez zkoušky. Dostala jsem natáčky a šla pod sušák, mezi tím moje maminka a manžel mytí a už na česání. Když v tom jsem si vzpomněla, že jsem doma zapomněla všechny ozdoby...

Celý článek

—————

27.07.2009 08:21

Na svatbě šetřit - ano či ne

Milé nevěsty, svatbu mám již za sebou, byla má první a jak věřím tak i poslední, byla to pro mě velká zkušenost o kterou se s vámi chci podělit a snad vám tím i pomoci, zvlášť těm z vás, které chtě nechtě musíte řešit rozpočet svatby a přemýšlíte o tom, co je a co není důležité. Proto se zaměřím...

Celý článek

—————

27.07.2009 08:20

Moje svatba - příprava

Dohodli jsme se s partnerem na tom, že se vezmeme někdy začátkem března, prakticky okamžitě jsme šli na matriku domluvit termín na 1.7.2009, bohužel tento termín neoddávali a tak jsme vzali den poté, tedy 2.7. Společně jsme se dohodli, že svatba bude pouze se svědky a o svatbě řekneme všem až po...

Celý článek

—————